Futbol Liga, w swoim założeniu, ma w przyszłości składać się z trzech poziomów, które będą rozgrywane jesienią i wiosną każdego roku:

  • Futbol I Ligi,
  • Futbol II Ligi,
  • Futbol III Ligi.

Już we wrześniu ma ruszyć pierwsza edycja Futbol Ligi – Futbol I Liga. Będzie trwała 3 miesiące i zakończy się pod koniec listopada. Docelowa liczba drużyn, które wezmą udział, to 10 ekip. W przypadku 10 zespołów system rozgrywek zakłada grę “każdy z każdym” – czyli 9 ligowych kolejek. W takim przypadku mecze będą rozgrywane w środy i czwartki w godzinach 18.00 – 22.00.

Jeśli do rozgrywek zgłosi się mniejsza liczba drużyn (9 lub mniej), wówczas system rozgrywek zostanie dopasowany w taki sposób, aby liga trwała do końca listopada. W tym przypadku mecze będą rozgrywane tylko w czwartki w godz. 18.00 – 22.00.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie Futbol Ligi.

Miejsce rozgrywania Futbol I Ligi będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią (Orlik) przy II Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu. Drużyny mogą składać się z 7 do 12 zawodników, z czego na boisku przebywa 6 zawodników i bramkarz. Mecz będzie trwał 40 minut (2×20 min) i będzie sędziowany przez osoby, które zajmują się tym profesjonalnie lub półprofesjonalnie. Szczegóły znajdziecie w przepisach gry.

Na naszej stronie internetowej będą prowadzone wszelkie statystyki – wyniki, tabele, strzelcy bramek, kartki żółte i czerwone.

Zgłosić się do rozgrywek można w dwojaki sposób:
1. poprzez naszą stronę internetową – należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, uiścić zaliczkę (200 zł) za udział w rozgrywkach przelewem na konta organizatora (skan dowodu wpłaty należy dołączyć do formularza),
2. wypełniając druk zgłoszenia i dostarczyć go do organizatora wraz z dowodem wpłaty zaliczki (200 zł) za udział drużyny w rozgrywkach lub dokonać wpłaty zaliczki za udział bezpośrednio u organizatora.

Wszyscy zawodnicy przed przystąpieniem do rozgrywek muszą wypełnić oświadczenie zawodnika  i dostarczyć je do organizatora przed pierwszym swoim meczemWszystkie potrzebne druki są w zakładce “dokumenty do pobrania“. Pozostałą część kwoty za udział w rozgrywkach (800 zł) drużyny zobowiązane są wpłacić przed pierwszy swoim meczem.

Liczba drużyn ograniczona do 10 i o udziale będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane będę w nieprzekraczalnym terminie – do 31 sierpnia 2017 roku do godz. 20:00. Przewidywany start ligi to  6-7 września 2017 roku. Przed rozpoczęciem gier organizator zapozna kapitanów/trenerów z organizacją ligi na specjalnym spotkaniu organizacyjnym.

Za udział w rozgrywkach Futbol I Ligi organizator pobiera kwotę w wysokości 1000 zł (tysiąca złotych).

Jeśli masz jakieś pytania to skontaktuj się z nami poprzez:

  • telefon – 507 155 573,
  • facebooka – https://www.facebook.com/ligi.boleslawiec/,
  • e-maila – biuro@matusport.pl,
  • formularz kontaktowy w zakładce “kontak“.

Zbierajcie drużyny, zgłaszajcie się, bawcie się! Czekamy na Was!! 

PS. Drużyny, które wystąpią w pierwszej edycji Futbol I Ligi mają pewność, ze w kolejnej edycji również będą grały w Futbol I Lidze. Jeśli do drugiej edycji będą chciały zgłosić się nowe zespoły, to zagrają w Futbol II Lidze. 

 

Comments

comments

Posted in Informacje