Futsal Liga oficjalnie rozpoczęta. W pierwszej kolejce nie zabrakło twardej gry, ładnych akcji i co najważniejsze w piłce – bramek. Tak jak się spodziewaliśmy, wszystkie sobotnie mecze były wyrównane i przysporzyły sporo emocji kibicom i zawodnikom.

W meczu Blackcocks z Nosaczami długo utrzymywał się bezbramkowy remis, a bramkarze wiedli prym na boisku. Dopiero w drugiej połowie padły bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 dla Nosaczy. Mecz był bardzo zacięty, obfitował w twarde zagrania oraz żółte kartki. Zawodnikiem spotkania został wybrany Patryk Pirożek z ekipy Nosaczy.

W drugim meczu dnia Blaise & Megamaszyny szybko objęli prowadzenie, ale nie dowieźli zwycięstwa do końca. KS Piast Wykroty grał spokojnie, w konsekwencji wygrywając mecz, a strzelec hat-tricka – Grzegorz Roman – został wybrany zawodnikiem meczu.

W ostatnim spotkaniu doświadczenie przegrało z młodością. Naprzeciw siebie stanęły zespoły Automatyki BKS Bolesławiec i zawodnicy All Stars. Oba zespoły nie grały w pełnych zestawieniach, ale emocji było sporo. Mecz zakończył się zwycięstwem “Gwiazd”. Zawodnikiem meczu został Dawid Górski.

W meczu, który został rozegrany tydzień temu, 23 Śląski Pułk Artylerii dość pewnie pokonał KS Tygrysy. Mecz ten obfitował w największą ilość bramek, bo padło ich aż 13. MVP spotkania został Eryk Kliwak.

Wszystkie wyniki wraz ze statystykami znajdziecie tutaj, a tabele ligowe tutaj.

Oprócz MVP każdego meczu, na podstawie wyliczeń ze statystyk, postanowiliśmy wybrać najlepszą “piątkę” kolejki, w której znaleźli się:
1. Przemek Karpiak (Nosacze) – bramkarz, skuteczność 88,89%,
2. Wojciech Ostrowski (KS Tygrysy) – eval 20,
3. Eryk Kliwak (23 Śląski Pułk Artylerii) – eval 19,
4. Grzegorz Roman (KS Piast Wykroty) – eval 17,
5. Maciej Trochimczuk (23 Śląski Pułk Artylerii) – eval 15.

Mamy dla Was również przygotowane zestawienia najlepszych:
– strzelców,
– bramkarzy,
– asystujących,
– TOP 10 zawodników (eval),
oraz klasyfikację żółtych i czerwonych kartek. Wszystko znajdziecie tutaj.

 

Comments

comments

Posted in Futsal Liga