Oj, działo się.

Na pierwszy ogień poszedł mecz w grupy B – Automatyka BKS Bolesławiec kontra Blaise & Megamaszyny. Obie drużyny przystąpiły do spotkania w niepełnym składzie, ale to “machiny” okazały się zespołem lepszym. Zawodnikiem meczu wybrano Oskara Pochwałę. A tak o swoich Megamaszynach powiedział kapitan drużyny – Blaise: Cieszę się, że stworzyliśmy fajną drużynę. Zagraliśmy do tej pory dwa naprawdę dobre mecze i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Do meczu z Automatyką przystąpiliśmy wzmocnieni osobą Krystiana Smolarka, który jak się okazało, był strzałem w dziesiątkę, bo razem z Oskarem zagrali super zawody. Jeszcze nie pokazaliśmy 100% naszych możliwości, ale jedno jest pewne, będziemy walczyć o zwycięstwo w Futsal Lidze.

Automatyka BKS Bolesławiec vs. Blaise & Megamaszyny 3:5

W drugim spotkaniu 23 Śląski Pułk Artylerii urządził sobie niezły poligon i przez 24 minuty prowadził ciągły ostrzał bramki “Cietrzewi”. Wojskowi oddali aż 51 strzałów, z czego 24 w światło bramki. Nic więc dziwnego, żę najbardziej zapracowanym zawodnikiem był bramkarz Dominik Cieślak. Można powiedzieć, że wynik 4:0 jest głównie zasługą bramkarza Blackcocks. W drużynie artylerzystów kolejne dobre zawody rozegrali Eryk Kliwak (drugi raz został wybrany do piątki kolejki) i Maciej Trochimczuk, z zawodnikiem meczu został Albert Faryna. Dzięki wygranej, 23 Śląski Pułk Artylerii jest już prawie pewny awansu do ćwierćfinałów pierwszego miejsca w grupie A.

23 Ślaski Pułk Artylerii – Blackcocks 4:0

Zacięty przebieg miał mecz, w którym zmierzyli się ze sobą Tygrysy i Nosacze. W drużynie “dzikich kotów” karty rozdawał Konrad Skóra, który dzięki swojej grze zapracował na końcową notę (eval.) – 26 i został najlepszym zawodnikiem meczu i całej kolejki.

KS Tygrysy – Nosacze 4:3

 

W ostatnim meczu dnia (grupa B) All Stars nie dało rady przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i musieli uznać wyższość rywali z KS Piasta Wykroty. Kolejnym hat-trickiem popisał się kapitan “zielonych” – Grzegorz Roman, który wskoczył na fotel lidera “króla strzelców” Futsal Ligi. Zawodnikiem meczu wybrano Łukasza Majkę, który zdobył w tym meczu kolejne dwie bramki dla Piasta. “Gwiazdy” odpowiedziały 3 trafieniami i nieco po tym meczu przygasły…

All Stars – KS Piast Wykroty 3:5

Najlepsza piątka kolejki:

  1. Wojciech Blicharski (23 Ślaski Pułk Artylerii) – bramkarz,
  2. Konrad Skóra (KS Tygrysy),
  3. Eryk Kliwak (23 Ślaski Pułk Artylerii),
  4. Krystian Smolarek (Blaise & Megamaszyny),
  5. Maciej Zielonka (Automatyka BKS Bolesławiec).

Jak do tej pory najlepszymi strzelcami Futsal Ligi są: Eryk Kliwak (23 Ślaski Pułk Artylerii) i Grzegorz Roman (KS Piast Wykroty) – trafiali 6 razy do siatki przeciwników. Najlepszym asystującym jest zawodnik Automatyki BKS BolesławiecSebastian Tylutki (3 asysty). Natomiast w klasyfikacji najlepszego zawodnika ligi prowadzi Eryk Kliwak (23 Ślaski Pułk Artylerii) ze średnią notą 19,5, a wśród bramkarzy po II kolejce prowadzi Wojciech Blicharski (23 Ślaski Pułk Artylerii) ze skutecznością 100%. Rozszerzenie statystyk łącznych znajdziecie tutaj.

Comments

comments

Posted in Futsal Liga, Informacje