Przed nami ostatnia kolejka zmagań grupowych. Sytuacja w obu grupach jest bardzo ciekawa, a sobotnie rozstrzygnięcia wyklarują nam sytuacje spotkań ćwierćfinałowych. I jednocześnie przypominamy, że o końcowej kolejności w grupie, przy takiej samej ilości punktów, decyduje najpierw (patrz regulamin): różnica bramek, więcej strzelonych bramek, mecz bezpośredni, ilość czerwonych kartek, ilość żółtych kartek, ilość fauli/błędów, rzut monetą.

Zacznijmy od grupy A. Drużyna 23 Pułku Śląskiej Artylerii dość pewnie zmierza po grupowe zwycięstwo. Najbliższym ich przeciwnikiem będą Nosacze (godz. 18.10). Aby Nosacze mogli marzyć o pierwszym miejscu, to muszą ten mecz wygrać różnicą minimum 5 bramek, co może być niesamowicie trudne. W przypadku przegranej “wojskowych” mniejsza równicą bramek niż 5, daje im na pewno miejsce przed Nosaczami, a wywalczony choćby punkt, na 100% pozwoli zając im pierwsze miejsce w grupie.

W drugim meczu grupy A, Blackcocks podejmą KS Tygrysy (godz. 19.50). Obie drużyny już będą znały wynik poprzedniego meczu, co może ułatwić dobranie taktyki i strategii na ten pojedynek. My tylko możemy powiedzieć, że drużyna “cietrzewi” przy tym układzie ma jeszcze szanse nawet na 2 miejsce w grupie. Stanie się tak, gdy wygrają przynajmniej dwoma bramkami z Tygrysami i jednocześnie Nosacze przegrają z 23 Śląskim Pułkiem Artylerii różnicą minimum 4 bramek. Tygrysy nie mogą pozwolić sobie na złożenie broni, bo choć zajęcie przez nich pierwszego miejsca jest praktycznie niemożliwe, to będą walczyć o drugą lokatę: muszą liczyć na przegraną Nosaczy i jednocześnie muszą wygrać z Blackcocks taką ilością bramek, która pozwoli wyprzedzić Nosaczy (Nosacze przegrywają jedną bramką z “wojskowymi” – Tygrysy muszą wygrać różnicą 3 bramek, Nosacze przegrywają 2 bramkami – Tygrysy muszą wygrać 2 bramkami, Nosacze przegrywają 3 bramkami – Tygrysom wystarczy skromne zwycięstwo jednym trafieniem).

Tak jak widać, to tylko mała część Naszych gdybań odnośnie wyników grupy A i możliwych układach. Nad resztą popracujcie sami. Wariantów jest wiele i wszystko będzie jasne w sobotni wieczór.

Teraz czas na grupę B. Tu sytuacja jest również bardzo ciekawa. O godz. 19.00 lider z Wykrot podejmie Automatykę BKS Bolesławiec. W przypadku remisu obie drużyny pozostaną na tych miejscach, co przed III kolejką. Najciekawiej będzie, gdy Automatyka wygra z dobrze grającymi zawodnikami Piasta, gdyż w takim przypadku wariantów końcowej klasyfikacji może być wiele i będą uzależnione od pojedynku Blaise & Megamaszyny z All Stars.

Wspomniany mecz Blaise & Megamaszyny vs. All Stars (godz. 17.20) rozpocznie zmagania ostatniej kolejki spotkań grupowych. I śmiało można powiedzieć, że będzie to mecz kolejki. Dlaczego właśnie ten? Może się tak stać, że o ostatecznie kolejności w grupie może decydować rzut monetą. Obie ekipy przed tym meczem mają 3 punkty i stosunek bramek 7-7. Zgodnie z regulaminem, o kolejności końcowej będzie decydować: różnica bramek, więcej strzelonych bramek, mecz bezpośredni, ilość czerwonych kartek, ilość żółtych kartek, ilość fauli/błędów, rzut monetą. W przypadku remisu trzy pierwsze warianty odpadają z automatu. Na chwilę obecną żadna z drużyn nie otrzymała żółtej i czerwonej kartki. Stosunek fauli/błędów przed meczem to 15-7 na niekorzyść Blaisa & Megamaszyn.
W przypadku zwycięstwa którejś z ekip, końcowa lokata będzie znana po meczu KS Piast Wykroty vs. Automatyka BKS Bolesławiec.

Pierwsza styczniowa sobota (5.01.2019) zapowiada się naprawdę ekscytująco w Futsal Lidze. Wszystko zacznie się o godz. 17.20 na hali SP1 przy ul. Jana Pawła II 38c. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Comments

comments

Posted in Futsal Liga