Podsumowanie III kolejki spotkań

Jako pierwsze na plac gry wybiegły ekipy Blaise & Megamaszyny oraz All Stars. Mecz od początku zapowiadał się na ciekawy i taki też był. W pierwszych minutach Blaise & Megamaszyny został zdominowany przez ekipę All Stars, czego efektem była szybka bramka Mikołaja Maliutina, po ładnej, zespołowej akcji. Drugą bramkę dołożył Dawid Górski i wydawało się, ze “Gwiazdy” będą kontrolować całe spotkanie. Nic bardziej mylnego – “Maszyny” wrzuciły drugi bieg i jeszcze przed przerwą w przeciągu 2 minut objęły prowadzenie. W tym czasie do bramki trafiali: Damian Dobiech, Krystian Smolarek oraz Mikołaj Maliutin (bramka samobójcza). Po przerwie obie ekipy postawiły na twardą grę i żadna nie zdołała narzucić swojego stylu gry. Megamaszyny zdobyły kolejną bramkę i wyszły na dwubramkowe prowadzenie (gol Krystiana Smolarka). Po kilku minutach gry Mateusz Mucha strzelił kontaktową bramkę i wynik na tablicy był 4:3 dla Blaise. Na około dwie minuty przed końcowym gwizdkiem, dobrze w tym dniu dysponowany Dawid Górski, zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, choć obie ekipy miały jeszcze szansę na powiększenie swojej zdobyczy bramkowej. Mecz zakończył się remisem 4:4 i w tym przypadku o ostateczne kolejności w grupie B pomiędzy tymi dwoma zespołami zadecydowały popełnione faule w meczach grupowych, a tych mniej na swoim koncie mieli zawodnicy All Stars (11 fauli) przy 18 faulach Blaisa & Megamaszyn. Zawodnikiem meczu został wybrany Krystian Smolarek (Balaise & Megamaszyny)

Blaise & Megamaszyny – All Stars 4:4 (3:2)

W drugim meczu dnia zespół Nosaczy podejmował 23 Śląski Pułk Artylerii. Mecz był jednostronnym widowiskiem, w którym drużyną zdecydowanie lepszą była ekipa wojskowych. Zawodnicy Nosaczy co jakiś czas starali się zagrozić bramce przeciwników, ale to oni przez znaczną część meczu byli w defensywie. W bramce ostrzeliwanej przez artylerzystów robił co mógł Przemek Karpiak, który mimo wpuszczenia 7 bramek, został MVP całego spotkania. Gdyby nie jego efektowne parady, które on sam tylko wie, jak zrobił, to wynik z pewnością był by znacznie wyższy. W drużynie 23 Śląskiego Pułku Artylerii na wyróżnienie zasłużyło aż 3 zawodników – Albert Faryna, Jacek Bochnia oraz Eryk Kliwak.

Nosacze – 23 Śląski Pułk Artylerii 0:7 (0:3)

Trzeci mecz dnia (KS Piast Wykroty – Automatyka BKS Bolesławiec) zakończył się walkowerem na korzyść drużyny z Wykrot. Mająca w swym składzie aż 18 zawodników ekipa Automatyki BKSu, nie przystąpiła do meczu w ilości zawodników minimum pięciu. W związku z tym obie ekipy rozegrały spotkanie towarzyskie, a w bramce BKSu “zedebiutował ” Mieczysław Chochel (KS Piast Wykroty) i w polu Kacper Różnicki (All Stars). Sparing zakończył się wynikiem 6:2 dla Piasta, jednak nie jest on brany pod uwagę w Naszych zestawieniach.

KS Piast Wykroty – Automatyka BKS Bolesławiec 3:0 (walkower)

W ostatnim pojedynku III kolejki naprzeciw siebie stanęły “cietrzewie” i “tygrysy”. Mecz był o tyle ważny, że decydowało ostatecznej kolejności w grupie A. Kolejne dobre zawody w swoich drużynach rozegrali Dominik Cieślak (Blackcocks) oraz Konrad Skóra i Wojciech Ostrowski (KS Tygrysy). W całym meczu lekką przewagę mieli zawodnicy KS Tygrysów, którzy kontrolowali całe spotkanie. W ekipie Blackcocks było zauważalne niezgranie, co przełożyło się na wynik spotkania. Mimo tego zdobyli 3 bramki, jednak było to za mało na drużyną przeciwną, która 6 razy trafiała do siatki sowich rywali. MVP spotkania wybrano Wojciecha Ostrowskiego z KS Tygrysów.

Blackcocks – KS Tygrysy 3:6 (1:3)

W najlepsze “piątce” kolejki znalazło się aż 3 zawodników “wojskowych”:
Krzysztof Kowalczyk (23 Śląski Pułk Artylerii), – bramkarz, 100 % skuteczności i obrona strzałów twarzą…