Zakończyliśmy mecze grupowe, przed nami faza play-off. Czas na małe podsumowanie tego, co wydarzyło się przez ostatnie trzy futsalowe weekendy. O ocenę dotychczasowych zmagań poprosiliśmy kapitanów drużyn. Oto, co nam powiedzieli:

Kamil Dutkiewicz (Blackcocks)Patrząc przez pryzmat tego, że przez dłuższy czas żaden z nas nie miał styczności z futbolem, cieszymy się, że udało się zebrać “podwórkową ekipę” i odświeżyć kontakt z piłką. Jest to dla nas świetna forma spędzenia wolnego czasu, ale i przede wszystkim super zabawa. Kondycja może już nie ta sama, ale chęci do walki i do tego aby być coraz lepszą drużyną zawsze będzie! Super inicjatywa i oby takich więcej! Mamy nadzieje, że nie zrezygnujecie z organizacji i że będziemy mogli co roku spotykać się na tego typu rozgrywkach.

Grzegorz Roman (KS Piast Wykroty) – Cieszymy się z wywalczenia kompletu punktów w mocnej grupie B. Żadne zwycięstwo nie przyszło nam łatwo, co tylko może zprocentowaćw kolejnych meczach. Szkoda spotkania z Automatyką, gdyż wygraliśmy je bez walki. Przed nami play-offy, w których nie możemy sobie pozwolić na chwilę dekoncentracji, bo popełnione ewentualne błędy będzie cieżko naprawić. Opócz zdrowej rywalizacji chcemy się dobrze bawić i wygrać ligę. Organizacyjnie nie mamy się do czego przyczepić. Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań i – miejmy nadzieję – kolejnych edycji.  

Artur Lipiński (23 Śląski Pułk Artylerii)Z perspektywy drużyny, która wygrała grupę łatwiej jest pisać o dotychczasowych meczach. Wyniki nie do końca oddają ich zaciętość. Wszystkie mecze odbyły się w przyjaznej atmosferze, z dobrym sędziowaniem. Ogólnie całe rozgrywki są super pomysłem, za co uznanie dla organizatorów. Mamy nadzieję, że z roku na rok będą one się rozrastały, bo zapotrzebowanie na coś takiego w naszym “hrabstwie” z pewnością jest.

Błażej Szwedo (Blaise & Megamaszyny) – Liga naprawdę fajnie zorganizowana. Na duży plus ciekawie prowadzone statystyki, otoczka medialna poprzez Facebooka, istotne.pl i oficjalna stronę. Co do mojego zespołu i naszej gry – cieszymy się z wywalczonej pozycji, przez wielu byliśmy skazywani na pożarcie i mieliśmy tylko dostarczać punkty teoretycznie mocniejszym rywalom. A okazało się, że do końca walczyliśmy o drugie miejsce, które przegraliśmy pechowo, bo klasyfikacją fair-play (faulami). W każdym meczu nawiązaliśmy równą walkę z rywalem, nawet w tym przegranym meczu z Piastem. Nie chce się tłumaczyć, ale zagraliśmy wóczas bez naszego bramkarza, z jednym tylko zawodnikiem na zmianę (przy pełnym składzie rywala). Mamy nadzieję, że będziemy mieli szansę do rewanżu!

Bartek Berny (Nosacze) – Jest to naprawdeę bardzo fajne przedsięwzięcie, my jako debiutująca ekipa mamy okazję świetnie się bawić i rywalizować z lepszymi drużynami. Dzięki temu możemy zdobyć nowe doświadczenie. Duży szacunek dla organizatorow, mamy nadzieję, że za rok również się spotkamy.

Krzystof Szymańśki (All Stars) – Za nami faza grupowa bolesławieckiej Futsal Ligi. Na samym wstępie należą się wielkie brawa dla organizatorów. W takim mieście jak Bolesławiec – miasto powiatowe – rozgrywki na poziomie amatorskim powinny trwać cały rok. Wśród uczestników najlepiej widać jakim zainteresowaniem cieszą się te rozgrywki. Nim zabrzmiał pierwszy gwizdek chętnych było więcej, aniżeli się tego spodziewano. NIektórzy niestety za późno zdecydowali się na start przez co teraz mogą jedynie żałować i pozostaje im kibicować oraz czekać na kolejną edycję. Trzymamy kciuki, że te staną się od teraz stałym punktem w kalendarzu imprez sportowych w Bolesławcu. Osiem drużyn, dwie grupy – po sześć meczy w każdej z nich, które dały nam emocje przez trzy kolejne weekendy. A to był dopiero początek. Ponoć nie chwali się dnia przed zachodem słońca, ale nie można przejść obojętnie wobec tego, że nasz lokalny piłkarski światek dzięki tego typu inicjatywie żyje i ma się całkiem nieźle. Mecze obfitowały w grad bramek, mniej lub bardziej wyrównane pojedynki, popisy indywidualne i niespodzianki jak to w sporcie często bywa. Pomimo „amatorskiego” charakteru zgłaszanych drużyn mogliśmy przyglądać się poczynaniom Automatyki BKS Bolesławiec, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej drużyny, KS Piast Wykroty, reprezentacji 23 Śląskiego Pułku Artylerii oraz drużyn posiadających w swoich składach zawodników występujących na co dzień w okolicznych klubach. W trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach na boiskach trawiastych, która trwa od listopada, a zakończy się prawdopodobnie gdzieś pod koniec marca, o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą, Futsal Liga jest swego rodzaju rozrywką dla kibiców, ale przede wszystkim możliwością uprawiania dyscypliny, której popularności nie jest w stanie dorównać żadna inna. I nie zmieni tego fakt, że futsal to przecież nie to samo co piłka nożna, lecz co do zasady reguły są bardzo zbliżone. Uczestnicy mają możliwość sportowej rywalizacji o prymat najlepszej drużyny, dzięki formule pucharowej, do której awansowały wszystkie drużyny. Już w najbliższy weekend rozgrywane będą ćwierćfinały, w których faworyci są jedynie na papierze, a ostatecznie i o wszystkim zweryfikuje hala, na której rozgrywane są mecze. Jako drużyna All Stars nie możemy się doczekać następnego spotkania i kolejnych, bo dla nas liczy się dobra zabawa, rywalizacja w myśl zasad fair play oraz możliwość zaprezentowania trochę polotu i finezji w tym szarym i smutnym jak na zimowe warunki przystało mieście.

Patryk Skrok (KS Tygrysy) – Mimo amatorskiej konwencji w lidze znalazło się wiele drużyn i zawodników występujących w okolicznych ligach, ale są też amatorzy, czy “niedzielni gracze”. Połączenie tych aspektów z naprawde profesionalnym prowadzeniem rozgrywek daje wielką frajdę z rywalizacji o mistrzostwo. Na ten moment wygrana z “maszynami” jest naszym celem. Uważamy, że trzecie miejsce jest jak najbardziej w naszym zasięgu.

My, ze swojej strony, dziękujemy za obdarzone zaufanie przez 8 występujących ekip. Mamy nadzieję, że nasza praca nie idzie na marne i jest dobrze odbierana (a po słowach kapitanów słychać, że tak jest) przez zawodnikow i kibiców Futsal Ligi.

Comments

comments

Posted in Informacje