Tym razem nie będziemy się za bardzo rozpisywać. Najciekawszym meczem dla oka był zdecydowanie pojedynek 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Automatyką BKS Bolesławiec. Pierwsza połowa to piłkarskie szachy. Piłka “chodziła” od nogi do nogi zawodników i żadna z drużyn nie narzuciła swojego stylu gry przeciwnikom. Ta część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie spotkania drużyny zagrały odważniej. Kilkukrotnie zawodnicy Automatyki byli blisko zdobycia bramki, ale strzały lądowały albo na słupku, albo na poprzeczce. Mecz rozstrzygnął się pod koniec regulaminowego czasu gry. Wojskowi wyszli na prowadzenie za sprawą Jacka Bochni. Chwilę później Automatyka wycofała bramkarza i zdobyła wyrównującą bramkę. Gdy wszyscy praktycznie czekali na dogrywkę, błąd popełnił zawodnik Automatyki, wojskowy wyszedł “sam na sam” z bramkarzem i wykorzystał dogodną sytuację do objęcia prowadzenia w meczu. Na zegarze gry pozostał niecała minuta do zakończenia meczu. Zawodnicy Automatyki ponownie wycofali bramkarza i grali 5 zawodnikami w polu. Niestety, manewr ten, nie przyniósł zamierzonego skutku w postaci gola, a naraził zespół na stratę 3 bramki.

23 Śląski Pułk Artylerii – Automatyka BKS Bolesławiec 3:1

Kolejne mecze nie przyniosły wielu emocji. Wygrywali faworyci i to dość dużą różnicą bramek. Grzegorz Roman z Wykrot strzelił ich aż w pojedynku z Blackcocks, zaliczył 4 asysty i wykręcił niesamotity EVAL. 40 (najwyższy w krótkiej hstorii Futsal Ligi). Trzech zawodników strzeliło w ćwierćfinałach jeszcze po 4 bramki: Krystian Smolarek, Krzysztof Szymański i Oskar Pochwała.

All Stars – Nosacze 7:0
KS Tygrysy – Blaise & Megamaszyny 1:13
KS Piast Wykroty – Blackcocks 12:0

Piątka kolejki:
1. Mieczysław Chochel (KS Piast Wykroty) – 100% skuteczności (4/4 obronione strzały)
2. Grzegorz Roman (KS Piast Wykroty) – eval. 40
3. Krystian Smolarek (Blaise & Megamaszyny)- eval .21
4. Krzysztof Szymański (All Stars) – eval. 20
5. Marek Majka (Blaise & Megamaszyny) – eval. 19

W półfinałach zagrają: 23 Śląski Pułk Artylerii, KS Piast Wykroty, All Stars i Blaise & Megamaszyny. O miejsca 5-8 powalczą: Automatyka BKS Bolesławiec, Nosacze, KS Tygrysy i Blackcocks.

Kolejne meczu już w najbliższąsobotę, 19.01.2019 r. Zapraszamy.

Comments

comments

Posted in Futsal Liga