Półfinały – podsumowanie

Półfinałowa sobota przyniosła nam wiele emocji, dużo walki, a być może sprawiła nawet niejedną niespodziankę.

W dolnej części drabinki turniejowej o miejsca 5-8 rywalizowały zespoły Blackcocks z KS Tygrysami oraz Automatyka BKS Bolesławiec z Nosaczami. W pierwszym meczu dnia padło najwięcej bramek, bo aż 15. Niestety, nie “Cietrzewie” nie mogły się cieszyć z odniesienia pierwszego zwycięstwa. Oba zespoły zagrały w osłabionych składach, ale to Tygrysy w swoich szeregach miały dobrze dysponowanego Konrada Skórę, który na boisku dzielił i rządził (6 bramek i asysta). W drużynie Blackcocks dwie bramki strzelił Maciej Pawlik i jedno trafienie dołożył Daniel Poloczek. Na przebudzenie Cietrzewi musimy poczekać do następnego meczu, meczu o 7 miejsce, w którym zagrają z Nosaczami.

Blackcocks – KS Tygrysy 3:12

W meczu Nosacze vs. Automatyka BKS Bolesławiec faworytem byli Ci drudzy. Ale boisko rządzi się swoimi prawami i często potrafi zaskakiwać. Jak się okazało, to jednak Nosacze zdobyli przewagę i prowadzili grę. Efektem tego było prowadzenie w meczu 2:0 i potem 3:1. Automaty zdołały strzelić druga bramkę i następnie grając w przewadze, wyrównali stan gry. Kiedy wszyscy czekali na dogrywkę, kilkadziesiąt sekund przed końcem zawodnicy Automatyki objęli prowadzenie 4:3 i mimo heroicznej walki Nosaczy, wynik do końca meczu nie uległ zmianie. Jeszcze w pierwszej połowie spotkania, po faulu na Sebastianie Tylutkim, został podyktowany rzut karny, którego obronił świetnie spisujący się w bramce Przemek Karpiak (Nosacze).

Automatyka BKS Bolesławiec – Nosacze 4:3

Po dobrym meczu Automatyki z Nosaczami, zostały rozegrane mecze półfinałowe Futsal Ligi. Emocje miały narastać. Nie było inaczej. Na parkiet wybiegły ekipy 23 Śląskiego Pułku Artylerii i All Stars. Faworyta było ciężko wskazać, że ale wśród kibiców, to wojskowi mieli większe szanse na zwycięstwo. Jedno możemy powiedzieć – mecz ten był szybki, wyrównany i dobry dla oka. Żadna drużyna nie potrafiła narzucić przeciwnikom swojego stylu gry. Na jednobramkowe prowadzenie wyszły “gwiazdy”. Następnie artylerzyści wyrównywali stan spotkania, aby po kilku minutach znowu gonić wynik. W międzyczasie nie wykorzystali jeszcze rzutu karnego. Ten mecz, podobnie jak poprzedni, rozstrzygnął się w ostatnich minutach, że być może sekundach. Na 4:3 dla All Stars bramkę strzelił Dawid Kałużyński i wojskowi musieli przełknąć gorycz pierwszej porażki w Futsal Lidze, o tyle gorszej, że odpadli i zagrają o 3 miejsce.

23 Śląski Pułk Artylerii – All Stars 3:4

Na koniec dnia naprzeciw siebie stanęli zawodnicy KS Piasta Wykroty i Megamaszyny z Blaisem. Obie ekipy spotkały się już wcześniej w grupie i wówczas górą byli piłkarze z Wykroty. Do tego meczu Blaise & Megamaszyny przystąpiły ponownie w osłabionym składzie (studniówki, imprezy okolicznościowe, itd.), tylko z jednym zmiennikiem, natomiast Piast był w optymalnym zestawieniu. Zważając na braki kadrowe Megamaszyny, to drużyna z Wykrot miała teoretycznie ułatwione zadanie. Nic bardziej mylnego. To Megamaszyny rzuciły się do ataku i szybko objęły prowadzenie w meczu. Wykroty za każdym razem musiały gonić wynik i jak już zdołali remisować, to Blaise wyprowadzał kolejne szybkie ciosy i wychodzili na prowadzenie. Stan taki trwał do wyniku 5:5 i tu podobnie, jak jak w dwóch poprzednich meczach, ostateczny wynik spotkania został ustalony w ostatniej minucie gry. Pięknym strzałem pod samą poprzeczkę Oskar Pochwała wyprowadził swoje “maszyny” na prowadzenie 6:5. Mecz był szybki, czasami agresywny, z wieloma dobrymi zagrania i akcjami.

5. Sebastian Tylutki (Automatyka BKS Bolesławiec) – eval. 18

W najbliższy weekend ostatnia odsłona Futsal Ligi 2018/2019 – mecze o poszczególne miejsca, w tym mecz finałowy. Zapraszamy na halę przy ul. Jana Pawła II 38c w sobotę (26.01.2019 r.) od godz. 10.20.