Już w najbliższą sobotę na hali sportowej przy ul. Jana Pawła II 38 c może dojść do kilku ciekawych rozstrzygnięć w Futsal Ekstraklasie.

O 17.20 zaczniemy od bardzo ważnego meczu dla rozkładu sił grupy A. Piast Wykroty, który do tej pory strzelił najwięcej bramek i gra najbardziej zespołowo podejmie Young Boysów, którzy muszą ten mecz wygrać, by liczyć na awans do grupy mistrzowskiej. Po ostatnim dobrym meczu “młodzi” są w optymistycznych nastrojach, tym bardziej, że chodzą słuchy o poważnym wzmocnieniu jeszcze przed weekendem. Piast do tej pory grał z przeciwnikami zdecydowanie słabszymi i ich pozycja w grupie A być może nie odzwierciedla do końca formy, jaką dysponują. Będą mogli ją sprawdzić na tle silniejszego rywala, jakim są Young Boysi.

W drugim meczu dnia Blaise & Megamaszyny stoczą pojedynek z pauzującą ostatnio Kolonią. Oba zespoły stanowią kolektyw, który trudno jest pokonać,. Jedno jest pewne, zwycięstwo Megamaszyn praktycznie przesądzi o ich wyjściu do grupy mistrzowskiej, natomiast przegrana – bardzo skomplikuje sytuację w grupie B. Kolonia ma o co grać, bo skazywana prze kibiców na porażkę, może sprawić niespodziankę i urwać punkty wicemistrzom sezonu 2018/2019.

O 19.00 staną na przeciw siebie dwie drużyny, które w ostatniej kolejce, mówiąc szczerze, trochę rozczarowały. Czy wojskowi się zrehabilitują za wysoką porażkę? Czy Asy wezmą się w garść i powalczą z żołnierzami jak równy z równym? Recepta jest prosta. Liderzy obu zespołów muszą bardzo zmotywować kolegów do walki i grać od pierwszej do ostatniej minuty na 110%. My dajemy więcej szans Artylerzystom, ale już nie raz boisko pokazywało, że “kopciuszki piłkarskie” mogą sprawić niespodziankę i na to troszkę liczymy.

Arcyważne spotkanie rozegrają o godz. 19.50 zawodnicy Blackcocks i Salonu Fryzjerskiego “Sebo”. “Cietrzewie”, pomimo dokonanych poważnych wzmocnień, nie przeciwstawili się Błażejowi i zostali zapchani do głębokiej defensywy. Jednak nastroje w zespole są bojowe i zapowiadają, że z meczu na meczu będą się rozkręcać. Salon Fryzjerski “Sebo” wygrywając w dobrym stylu z Wkrętaczami (10:4) zmazał po sobie plamę z pierwszej kolejki. Jeśli w tym meczu zagrają na podobnym poziomie, to możemy być świadkami fajnego meczu, więc warto na ten mecz przyjść.

W ostatnim spotkaniu dnia FcPoNalewce zagrają z Chłopakami do Wzięcia. Po ostatnich wynikach obu zespołów wyraźnym faworytem są “różowi”, którzy grają chyba najładniejszą piłkę dla oka kibiców. Z pewnością będziemy świadkami wielu ładnych zagrań.

Comments

comments

Posted in Futsal Liga