Przed nami pierwsza sobota 2020 roku i zaplanowane mecze kończące rundę pierwszą Futsal Ekstraklasy. Właściwie w grupach praktycznie wszystko jest już wiadomo, ale to nie znaczy, ze nie będzie emocji.

O godz. 17.20 w grupie A dojdzie do spotkania pomiędzy Piłkarskimi Asami i FcPoNalewce. O ile ten mecze nie ma znaczenia jako-takiego, jeśli chodzi o klasyfikację w grupie A, to na pewno ma znaczenie przed rundą drugą sezonu. Wiadome jest, że te dwie ekipy jeszcze spotkają się z sobą w walce o utrzymanie, a zwycięstwo w najbliższą sobotę podbuduje na duchu zawodników przed najważniejszymi meczami. W podobnej sytuacji są ekipy, które zagrają o 18.10 – Blackcocks i FC Wkrętacze.

O godz. 19.00 rozegra się walka o drugie miejsce w grupie A pomiędzy 23 Śląskim Pułkiem Artylerii a KS Piastem Wykroty, a po ich na boisko wybiegną zawodnicy Salonu Fryzjerskiego “Sebo” i KS Kolonii Old Stars, których stawką również będzie 2 miejsce – w grupie B. Ewentualne zwycięstwo którejś z ekip będzie stawiało zespół w lepszej sytuacji psychologicznej przed meczami w grupie mistrzowskiej.

O godz. 20.40 Chłopaki do Wzięcia powalczą o komplet punktów z Young Boys Bolesławiec. Liderzy grupy A jeszcze przed zakończeniem rundy będą chcieli podreperować swoje statystyki i nie oddadzą łatwo pola Young Boysom, którzy mieli ochotę zagrać w grupie mistrzowskiej, ale będą musieli walczyć o ekstraklasowy byt w grupie spadkowej.

W ostatniej kolejce rundy pierwszej w grupie B pauzują liderzy – Blaise & Megamaszyny, które z kompletem punktów i tylko jedną straconą bramką uzyskały awans do grupy mistrzowskiej. Mimo, że sobotnie mecze są praktycznie o tzw”pietruszkę” to emocji z pewnością nie zabraknie. Zapraszamy na halę przy ul. Jana Pawła II 38c w najbliższą sobotę od godz. 17.20.

Comments

comments

Posted in Futsal Liga