W najbliższą sobotę może dojść do kilku ważnych rozstrzygnięć w Ekstraklasie. Walka o utrzymanie i walka o mistrzostwo są na ostatniej prostej i każda choćby zdobyta lub stracona bramka, może przesądzić o sukcesie lub porażce zespołu.

W grupie spadkowej Piłkarskie Asy zagrają bardzo ważny mecz z FC Wkrętaczami. Obie ekipy w zeszłym tygodniu przegrały swoje mecze i zwycięstwo jednej z nich znacznie przybliży zespół do utrzymania. Na straconej pozycji nie są również zawodnicy Blackcocks. Ich przeciwnikiem jednak będzie mocno odrodzone FcPoNalewce. Obie ekipy swojej szansy na utrzymanie muszą szukać również w pojedynku Asów z Wkrętaczami (najlepiej dla nich, żeby tam padł wynik remisowy). Możliwości jest wiele i tym bardziej oba spotkania zapowiadają się niezwykle;e emocjonująco.

W grupie mistrzowskiej jest pewne, że Megamaszyny lub Chłopaki Do Wzięcia stracą jutro punkty, gdyż grają ze sobą i będzie to mecz kolejki. Będzie to również pojedynek dwóch najlepszych bramkarzy – Jakuba Walczaka i Michała Piotrowskiego. Tu otwiera się szansa dla 23 Śląskiego Pułku Artylerii, który jest aktualnym wiceliderem. Choć pierwsze połowy w wykonaniu wojskowych nie są za dobre, to w drugiej są nie do powstrzymania. A spróbuję ich zatrzymać tym razem zawodnicy Piasta Wykroty, którzy chcieli by dopisać pierwsze punkty do swojego konta w drugiej rundzie tego sezonu. Ale najpierw na boisko wybiegną ekipy Salonu Fryzjerskiego “Sebo” i KS Kolonii Bolesławie Old Stars. Oba zespoły straciły w zeszłym tygodniu praktycznie szanse na mistrzostwo, ale zajęcie jak najwyższego miejsca na koniec sezonu jest wystarczającym czynnikiem mobilizującym dla graczy.

Co tu dużo mówić. Każdy sobotni mecz będzie miał swój “smaczek”. Zapraszamy na halę od 17.20 (grupa spadkowa) i od 19.00 (grupa mistrzowska).

Comments

comments

Posted in Futsal Liga