Dziś zostanie rozegrana ostatnia, X kolejka spotkań Futsal Ekstraklasy. Tym ciekawiej się zapowiada,bo walka o mistrzostwo i utrzymanie trwa nadal. Również walka będzie się toczyła w klasyfikacjach indywidualnych, a najciekawiej może być w klasyfikacji bramkarskiej i średniego ewal.

Na początek przeanalizujmy sytuację w grupie spadkowej. Ale żeby to zrobić, to musimy sięgnąć do przepisow gry naszych rozgrywek, który mówi punkt 12.5: O końcowej klasyfikacji decydują kolejno:
– liczba punktów
– bilans bramek strzelonych do straconych
– w przypadku takiego samego bilansu więcej bramek strzelonych
– mecz bezpośredni

Wiadome jest, że Young Boys Bolesławiec jest już pewne utrzymania, a walka toczy się o drugie miejsce gwarantujące grę w przyszłym sezonie w Ekstraklasie. I oto miejsce walczą jeszcze 3 zespoły: FC Wkrętacze, FcPoNalewce i Piłkarskie Asy.

Co musi się stać by utrzymali się zawodnicy:

  • FcPoNalewce – Piłkarskie Asy muszą przegrać swój mecz, a FC Wkrętacze nie mogą wygrać meczu z Blackcocks różnicą większą niż 16 bramek
  • Piłkarskich Asów – muszą zdobyć w swoim meczu przynajmniej punkt
  • FC Wkrętaczy – muszą liczyć na porażkę Piłkarskich Asów oraz wygrać swój mecz różnicą 16 bramek, przy czym nie może być to wynik 16:0.

A teraz o sytuacji w walce o mistrzostwo. tutaj dojdzie do korespondencyjnego pojedynku o miano najlepszej ekipy Ekstraklasy. W walce są dwie drużyny – Chłopaki do Wzięcia (mecz z KS Kolonia Old Stars) i 23 Śląski Pułk Artylerii (mecz z Salon Fryzjerski “Sebo”). Jeśli któraś z drużyn straci punkt przy wygranej przeciwnika, to automatycznie zajmuje drugie miejsce. Ale co, jeśli obie drużyny wygrają, zremisują lub przegrają? W przypadku remisu obu ekip mistrzem zostaną Chłopaki do Wzięcia, w przypadku przegranych lub wygranych spotkań o mistrzostwie zdecydują bramki zdobyte i stracone w drugiej rundzie rozgrywek. A kto i ile strzeli dzisiejszego dnia, dowiemy się na hali (choć w tych przypadkach lepszą pozycję wyjściową mają zdecydowanie Chłopaki do Wzięcia).

Plan gier na sobotę, 8.02.2020 r.:

godz. 17.20, FC Wkrętacze – Blackcoks

godz. 18.10, Young Boys Bolesławiec – Piłkarskie Asy

godz. 19.00, Salon Fryzjerski “Sebo” – 23 Śląski Pułk Artylerii

godz. 19.50. Chłopaki do Wzięcia – KS Kolonia Old Stars

Po ostatnim meczu najlepsza drużyna otrzyma puchar za zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Futsal Ekstraklasy, który ufundował właściciel Salonu Fryzjerskiego “Sebo” – Sebastian Różnikcki.

Wręczenie pamiątkowych statuetek oraz nagród rzeczowych zawodnikom: najlepszy strzelec, najlepszy asystujący, najlepszy bramkarz oraz piątka sezonu, zostanie zorganizowane na przyszły weekend. O dokładnym miejscu i godzinie powiadomimy wkrótce.

Comments

comments

Posted in Futsal Liga