Z “lekkim” opóźnieniem piszemy o ostatniej ligowej sobocie i końcu sezonu na hali 2019/2020. Ostatnia kolejka miała kilka niewiadomych, z których najuważniejszą było wyłonienie najlepszej drużyny sezonu. Walka do ostatnich minut toczyła się również w dolnej części tabeli.

Mecz 23 Sląskiego Pułku Artylerii z Salonem Fryzjerskim “Sebo” – tu było chyba najwięcej emocji tego dnia. Wojskowi w tym spotkaniu wychodzili na prowadzenie, by zaraz tracić bramkę i grać znowu “na remisie”. A mecz ten musieli wygrać, by zachować szansę na mistrzostwo. Taki stan rzeczy utrzymywał się do wyniku 5:5 i do ostatnich sekund spotkania. Wówczas rzutem na taśmę, na niespełna 2 sekundy przed ostatnią syreną meczu, do bramki trafił zawodnik wojskowych a fryzjerzy już nie mieli czasu by doprowadzić po raz kolejny do remisu. 23 Śląski Pułk Artylerii wygrał spotkanie, ale zawodnicy musieli czekać na wynik drugiego meczu – Chłopaków do Wzięcia z KS Kolonią Old Stars.

Chłopaki znając wynik poprzedzającego spotkania wiedzieli na czym stoją i byli w pełni świadomi tego, że muszą zdobyć 3 punkty. KS Kolonia postawiła trudne warunki gry, choć przegrywała 2:0 to strzeliła bramkę kontaktową i zanosiło się na niezwykle emocjonującą końcówkę meczu. Ale kolejna akcja “różowych” pokazała, że mecz ten jest pod kontrolą i ponownie Chłopaki do Wzięcia wyszli na 2-bramkową przewagę. gdy na zegarze do końca meczu było nieco ponad 2 minuty na wyjście z bramki z piłką zdecydował się Michał Piotrowski. Jego rajd pod linią końcową boiska został zatrzymany i Kolonia wyszła z kontrą, kiedy na bramce nie było goalkeepera. Michał Piotrowski chcąc ratować sytuację wślizgiem “od tyłu” powstrzymał Bartka Kaźmierczaka, za co obejrzał czerwoną kartkę i “różowi” do końca meczu musieli grać w osłabieniu. Mimo usilnych starań drużyny Kolonii wynik nie uległ zmianie.

W dolnej części tabeli Blackocksi pogodzeni z spadkiem do I ligi rozegrali mecz z FC Wkrętaczami, którzy przy korzystnych wynikach innych gier mieli cień szans na utrzymanie. Jednak mecz ten Wkrętacze wygrali zbyt małą ilością bramek (4:1) i również podzielili los “Cietrzewi”.

Piłkarskie Asy w ostatniej kolejce zmierzyły się z Young Boysami. Asy, które skomplikowały sobie sytuacje w grupie spadkowej porażką z FcPoNalewce musiały w tym meczu zdobyć przynajmniej punkt, by zapewnić sobie pozostanie w Ekstraklasie. Po dobrym początku i wyjściu na prowadzenie 1:0 wszystko mogło wydawać się, że jest pod kontrolą. Asy miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji by powiększyć zdobycz bramkową, ale w bramce Young Boysów był tego dnia Marcel Grabarz, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Im dalej w mecz, tym Young Boysi się rozkręcali, na tyle, że zdobyli 4 bramki i wygrali to spotkanie. Piłkarskie Asy, pomimo dobrej gry w drugiej części sezonu, walkę o utrzymanie przegrali gorszym stosunkiem bramek, a na całym zamieszaniu najwięcej zyskali tego dnia pauzujący zawodnicy “Nalewki”.

Klasyfikacja końcowa Futsal Ekstraklasy 2019/2020

 1. Chłopaki do Wzięcia
 2. 23 Śląski Pułk Artylerii
 3. Blaise & Megamaszyny
 4. Salon Fryzjerski “Sebo”
 5. KS Kolonia Old Stars
 6. KS Piast Wykroty
 7. Young Boys Bolesławiec
 8. FcPoNalewce
 9. Piłkarskie Asy
 10. FC Wkrętacze
 11. Blackcocks

Po rozegraniu wszystkich spotkań osiem pierwszych drużyn zobaczymy w przyszłym roku w Ekstraklasie, a trzy ostatnie zagrają w I lidze.

Najlepszym strzelcem sezonu został Kamil Kurianowicz (Chłopaki do Wzięcia) – 19 bramek, Adam Turko (KS Piast Wykroty) był najlepszym asystującym ligi – 11 asyst, a najskuteczniejszym bramkarzem został Michał Piotrowski (Chłopaki do Wzięcia) – 76,404% skuteczności.

Najlepsza drużyna Futsal Ekstraklasy 2019/2020:

 1. Michał Piotrowski (Chłopaki do Wzięcia)
 2. Mateusz Baszak (Chłopaki do Wzięcia) – śr. eval. 13,80
 3. Kamil Kurianowicz (Chłopaki do Wzięcia) – śr. eval. 13,50
 4. Marcin Potyszka (Salon Fryzjerski “Sebo”) – śr. eval. 11,20
 5. Grzegorz Roman (KS Piast Wykroty) – śr. eval. 10,86

Comments

comments

Posted in Futsal Liga