Mamy to! Do III edycji zgłosiło się 13 zespołów. Z ubiegłorocznej stawki odpadli: Piast Wykroty, 23 Sląski Pułk Artylerii, popularni Blackocks, również nie zobaczymy drużyny FC Wkrętaczy. To wcale nie oznacza, że zawodników występujących w tych zespołach nie będzie w lidze w ogóle. Część już znalazła nowe ekipy, część pewnie jeszcze szuka.


Do zabawy zgłosiły się wstępnie nowe ekipy: FC Ocice, FC Przecinaki Gierałtów, KS Czerna, FC Ulani, Stare Jaroszowice, Young Stars Gromadka i to właśnie te zespoły wraz z ubiegłorocznym spadkowiczem – Piłkarskimi Asami – będą rywalizować o 2 premiowane awansem miejsca w Futsal I Lidze.

W Wooden Garden Ekstraklasie zobaczymy ubiegłorocznych ligowców – FcPoNalewce, Young Boys Bolesławiec, KS Kolonia Bolesławiec, Salon Fryzjerski “Sebo”, Blaise & Megamaszyny oraz Chłopaków do Wzięcia. Co najważniejsze, żaden zespół w tym roku nie spadnie do Futsal I Ligi.

Teraz czekamy na potwierdzenie udziału w rozgrywkach (kapitanowie dostali odpowiednie informacje drogą mailową) i po 30 listopada przedstawimy oficjalny terminarz i system rozgrywek na poszczególnym poziomie.

Obie ligi będą grały tego samego dnia, a start Futsal I Ligi i Wooden Garden Ekstraklasy przewidziany jest na 6 grudnia 2020 roku.

Niestety, ze względu na obostrzenia oraz warunki wynajmu hali, na obiekcie podczas rozgrywania ligi będą mogły przebywać tylko osoby związane z organizacją, zawodnicy oraz sztab trenerski drużyn, sędziowie i przedstawiciele mediów. Z naszej strony zrobimy wszystko, aby rozgrywki dotarły do jak największej liczby odbiorców i były również atrakcyjne dla zawodników (jest kilka pomysłów, są w trakcie dyskusji).

Comments

comments

Posted in Futsal Liga