Cieszymy się bardzo, że mimo pandemii chcieliście i zgłosiliście swój udział w III edycji Futsal Ligi. Cieszymy się również, że mimo panującej sytuacji będziemy mogli te rozgrywki (z roku na rok zyskujące popularność) przeprowadzić. Jednak jesteśmy wszyscy zmuszeni do zastosowania się do pewnych, nowych dla nas reguł. Zapraszamy do zapoznana się zasadami, które będą obowiązywały w futsalowym sezonie 2020/2021.

Na hali sportowej, podczas rozgrywania spotkań, będą mogły przebywać tylko drużyny wraz z sztabem trenerskim, sędziowie spotkania, organizatorzy, przedstawiciele mediów oraz obsługa. Krótko mówiąc, publiczności nie będzie. Wszystkie osoby nie biorące czynnie udziału w meczu (sztab trenerski, sędziowie stolikowi, media, obsługa oraz organizatorzy) zobowiązani są do noszenia maseczek/przyłbic zakrywających usta i nos. Zawodnicy oraz sędziowie boiskowi oczywiście nie muszą.

Na terenie hali sportowej (chodzi głównie o korytarz) wszystkie osoby zobowiązane są do noszenia maseczek/przyłbic zakrywających usta i nos.

Drużyny (zawodnicy, sztab szkoleniowy) będą wpuszczani na obiekt przez organizatora w przerwie meczu poprzedzającego. Trzeba liczyć, że jedna połowa meczu trwa ok 15-18 minut. Na halę wejdą tylko te osoby, które zostały zgłoszone do rozgrywek przez kapitanów/trenerów zgodnie z imienną listą. Nie będziemy robić żadnych wyjątków. Prosimy o punktualne przybycie!

Drużyny, które grają pierwszy mecz dnia będą wchodziły na obiekt wraz organizatorem Futsal Ligi, przeważnie będzie to od 20-30 minut przed zaplanowanym meczem.

Na obiekt główny, zawodnicy będą mogli wejść dopiero, gdy zakończy się spotkanie poprzedzające. Dlatego prosimy o pozostanie do tego momentu w szatni. Zawodnicy kończący mecz, będą proszeni o jak najszybsze opuszczenie obiektu głównego i maksymalnie szybkie opuszczenie szatni.

Przy wejściu na teren hali będzie zamieszczony dozownik z płynem do dezynfekcji. Zachęcamy do korzystania.

Zdajemy sobie sprawę, że takie wytyczne mogą być kłopotliwe, ale aby III edycja Futsal Ligi odbywała się bez przeszkód, wszyscy musimy się do nich bezwzględnie dostosować.