Początek grudnia to już od 3 lat czas, w którym na hali sportowej rozpoczynają swoje zmagania piłkarze nożni w ramach rozgrywek Futsal Ligi. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwa poziomy: Wooden Garden Ekstraklasę i Futsal I Ligę. W ostatnią niedzielę odbyły się pierwsze mecze.

W Futsal I Lidze FC Ocice prowadziły już z Young Stars Gromadką 4:1 i nic nie wskazywało na to, ze z boiska zejdą jako drużyna przegrana. Ekipa z Gromadki wzięła się za odrabianie strat i sukcesywnie zmniejszała stratę do przeciwnika, by pod koniec meczu wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 5:6 dla ” młodych gwiazd”.

W drugim meczu Futsal I Ligi naprzeciw siebie stanęły Stare Jaroszowice i FC Ulani (najmłodszy zespół w rozgrywkach), w którym grają młodzi zawodnicy BKSu. Siła fizyczna była wyraźnie po stronie Starych Jaroszewic i było to widać na boisku. Mimo ambitnej walki FC Ulani musieli uznać wyższość starszych kolegów. Mecz zakończył się wynikiem 4:1.

W ostatnim meczu Futsal I Ligi Piłkarskie Asy (zeszłoroczny spadkowicz) zremisował 3:3 z FC Przecinakami z Gierałtowa. Na początku inicjatywę przejęli zawodnicy Przecinaków zdobywając dwie bramki, ale z biegiem czasu mecz się wyrównał. Asy doprowadziły do remisu 2:2, by chwilę później znowu przegrywać, tym razem jedną bramką. Pod koniec spotkania wyrównanie Asom dał Łukasz Tokicz i oba zespoły podzieliły się punktami.

Najlepsza piątka pierwszej kolejki Futsal I Ligi wg. statystyk: Szymon Sołowiej (Stare Jaroszowice) – skuteczność 90,00% (9/10), Piotr Skiba (Piłkarskie Asy) – eval. 13, Piotr Pokropywny (Stare Jaroszowice) – eval. 12, Jakub Bomba (Young Stars Gromadka) – eval. 12, Tomasz Król (Stare Jaroszowice) – eval. 12W Wooden Garden Ekstraklasie spotkali się starzy znajomi, ponieważ na tym poziomie grają zespoły, które w zeszłym roku uplasowały się na miejscach 1-8 w rozgrywkach Futsal Ligi. W wielu drużynach doszło do wzmocnień, zawodnicy rotowali się pomiędzy zespołami, przez co może się wydawać, że nie będzie w tym roku słabych zespołów.

Na początek mocno przemeblowana Kolonia zmierzyła się ze wzmocnionymi Young Boysami. Po stronie “młodych ” było widać większe zgranie i zrozumienie, co przełożyło się na wynik. Gra była przez nich kontrolowana od samego początku do końca. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Young Boys Bolesławiec 4:1. Natomiast Kolonia trochę Warta (bo tak nazywa się obecnie drużyna) będzie musiała mocno popracować w kolejnych meczach, by wejść na zwycięską ścieżkę.

W drugim meczu Wooden Garden Ekstraklasy spotkały się ze sobą Blaise & Megamaszyny oraz FcPoNalewce. Obie ekipy poczyniły wzmocnienia, z obu drużyn również ubyło zawodników względem zeszłego roku. Przedsezonowe zapowiedzi menagera Nalewki o walce o mistrzostwo w tym roku, chyba nie były tylko i wyłącznie pustymi słowami. Bo rzeczywiście, udało się Patrykowi zebrać dobrą ekipę do gry. Po zaciętym meczu Megamaszyny schodziły z boiska mając 7 straconych bramek (co nie przydarzyło się im w dwóch ostatnich sezonach) i tylko 4 zdobyte. Miejmy nadzieję, że to tylko false start w wykonaniu Megamaszyn i w kolejnych meczach odbudują się. A co do zespołu FcPoNalewce – w tym sezonie rzeczywiście mogą sporo namieszać…

W ostatnim spotkaniu Wooden Garden Ekstraklasy obecnie panujący mistrzowie (Chłopaki do Wzięcia) nie dali się ogolić fryzjerom z Salonu “Sebo”. Biorąc pod uwagę zeszłoroczne pojedynki, mogło się wydawać, że będzie to spacerek w wykonaniu Chłopaków. Jednak wzmocnienia dokonane przez Salon Fryzjerski “Sebo” przyniosły skutek. Mecz był cały czas wyrównany, przez co pod koniec spotkania wynik na tablicy był remisowy – 2:2. W ostatniej części gry Daniel Ziółkowski zapewnił Chłopakom do Wzięcia zwycięstwo zdobywając bramkę na 3:2.

TOP 5 Wooden Garden Ekstraklasy – kolejka I: Igor Szewczyk (Young Boys Bolesławiec) – skuteczność 90,00% (9/10), Adam Turko (FcPoNalewce) – eval. 17, Adrian Puzio (Young Boys Bolesławiec) – eval. 13, Damian Dobiech (Blaise & Megamaszyny) – eval. 12, Daniel Ziółkowski (FC Chłopaki do Wzięcia) – eval. 9


Widząc wyniki i grę z pierwszej kolejki w obu ligach, można śmiało powiedzieć, że rywalizacja będzie bardzo zacięta i każdy mecz przyniesie wiele emocji i walki.

Comments

comments

Posted in Futsal Liga