W I Lidze: Piłkarskie Asy drugi raz z remisem, Ulani i Ocice z 3 punktami. W Wooden Garden Ekstraklasie – Kolonia bez punktu, Blaise w bramce i zadyszka FcPoNalewce.

Do meczu z Piłkarskimi Asami Stare Jaroszowice przystępowały z pozycji lidera i mogło by się wydawać, że nie będą miały większych problemów z pokonaniem Asów. Asy do samego końca kompletowały skład i w obliczu meczu z bardzie zgranym zespołem, mogli stać na nieco gorszej pozycji wyjściowej. Jednak boisko zweryfikowało jednych i drugich. Spotkanie było zacięte, było dużo walki, a bramkarze obu ekip mogli pokazać pełną gamę swoich umiejętności. Stare Jaroszowice dwukrotnie wychodziły na prowadzenie, ale za każdym razem Asy skutecznie odpowiadały bramką wyrównującą. Zadan z drużyn nie mogął przechylić szali zwycięstwa na swojąkorzyść i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 2:2


FC Ulani po zapłaceniu “frycowego” w pierwszej kolejce przystąpili do meczu z Young Stars Gromadka ze wzmocnieniami personalnymi. Przyniosło to skutek, bowiem mecz zakończył się 4-bramkową przewagą najmłodszej drużyny ligi, a dużą zasługę w tym miała ich zespołowa , wyrównana gra. Właściwie tego dnia, Ulani nie mieli słabych punktów. Young Stars’om zabrakło chyba koncentracji i zespołowości w poczynaniach na boisku.


W ostatni meczu I Ligi FC Ocice zagrały z Przecinakami Gierałtów. W meczu wyraźną przewagę miała ekipa z Ocic, ale Przecinaki, głównie za sprawą bramkarza drużyny przeciwnej, który miał zdecydowanie gorszy dzień, trzymały się blisko wyniku remisowego. Jednak im więcej czasu upływało, przewaga FC Ocic stawała się wyraźniejsza i mecz zakończył się wynikiem 7:4. Aż trzech zawodników zwycięskiej drużyny odnotowało wskaźnik eval. na poziomie 15 pkt., co jest bardzo dobrym wynikiem samym w sobie i świadczy o doskonałej grze zarówno samych zawodników i całego zespołu.


W Wooden Ekstraklasie KS Kolonia trochę Warta miała trudnego przeciwnika po drugiej stronie boiska – FC Chłopaków do Wzięcia, którzy jakby stracili swój polot i lekkość gry, a przynajmniej tak to z boku mogło się wydawać. Przez 16 minut gry wyniki był “na styku”, ale po wrzuceniu drugiego biegu przez Chłopaków i w obliczu zmęczenia Kolonii, starcie zakończyło się dość pewną wygraną mistrzów (7:3) aktualnych mistrzów. A Kolonia swoich pierwszych punktów będzie musiała szukać w kolejnym meczu.


Do tego spotkania obie ekipy przystąpiły w osłabieniach personalnych. I gorzej na tym wyszli zawodnicy reprezentujący salon Fryzjerki “Sebo”. W przypadku Megamaszyn, miejsce Walczaka w bramce zajął Szwedo i spisał się doskonale, gdyż piłka po żadnym strzale skierowanym w światło bramki ani razu nie zatrzepotała w siatce. W drużynie “fryzjerów” nad wyraz był widoczny brak m.in. Kojdera, który wydaje się być największym zagrożeniem dla przeciwników. Megamaszyny trzykrotnie trafiali do siatki i zainkasowali jakże ważne 3 punkty.


W ostatnim meczu Wooden Garden Ekstraklasy, który można nazwać “meczem kolejki”, było spotkanie 6 i 8 zespołu poprzedniego sezonu. Ale to już nie są te same zespoły, co rok temu. Obie ekipy wzmocnione będą z pewnością mocno liczyły się w walce o mistrzostwo w tym roku. Obie ekipy nie zawiodły, stworzyły wiele dogodnych sytuacji, ale tylko 7 z nich zakończyło się bramką. Tym razem górą byli Young Boysi, którzy strzelili 4 bramki. FcPoNalewce odpowiedziało 3 trafieniami i mimo kadrowego osłabienia, zagrali całkiem dobrze, co tylko zaprocentuje w kolejnych grach.

Comments

comments

Posted in Futsal Liga