Dobiegł końca długi sezon III edycji Futsal Ligi. Poznaliśmy najlepszy zespół, poznaliśmy ekipy które awansowały do Ektraklasy.


W ostatich meczach sezonu padły wyniki:

Young Stars Gromadka – FC Przecinaki Gierałtów 11:3
FC Ulani – Piłkarskie Asy 0:3
Chłopaki do Wzięcia – Blaise & Megamaszyny 3:1

W spotkaniu pocieszania pomiędzy Gromadką a Przecinakami zobaczyliśmy dużo bramek. Mecz miał charakter bardziej towarzyski, gdyż żadna z drużyn już o nic nie walczyła. W drugim spotkaniu I ligi stawka była nieco odmienna. Obie ekipy (Piłkarskie Asy i FC Ulani) spotkały się w bezpośrednim pojedynku, który przesadzał o awansie jednej z drużyn do Ekstraklasy. Przez długi czas spotkanie trzymało w napięciu a wynik był bezbramkowy. Dopiero w połowie drugiej części gry padła pierwsza bramka, której strzelcem był Ostrowski (FC Ulani). Chwilę później było już 0:2. Asy próbowały gonić, ale ta sztuka się nie udała i skończyło się 0:3.

W jedynym meczu Wooden Garden Ekstraklasy Chłopaki do Wzięcia pod bardzo dobrym meczu pokonały Blaisa & Megamaszyny. Obie ekipy stworzyły ładne dla oka widowisko, z wieloma sytuacjami podbramkowymi, ale skuteczniejszymi tego dnia byli Chłopaki do Wzięcia – ustępujący mistrzowie Futsal Ligi. Oba zespoły przed tym spotkaniem miały matematyczne szanse na wygraną w lidze, ale mecz musiał by się skończyć bardzo wysokim wynikiem.


Mistrzem III edycji Futsal Ligi została drużyna FcPoNalewce i to ona zdobyła główną nagrodę turnieju ufundowaną przez Wooden Garden – start w IV edycji bez ponoszenia jakichkolwiek opłat.

Najlepszym strzelcem Wooden Garden Ekstraklasy został – Adam Turko (FcPoNalewce) – 8 bramek

Najlepszy asystujący Wooden Garden Ekstraklasy – Grzegorz Staniów (FcPoNalewce) – 3 asysty


Do Ekstraklasy awansowały dwa najlepsze zespoły z I Ligi: Stare Jaroszowice oraz FC Ulani.

Najlepszy strzelec Futsal I Ligi – Ksawery Sobiecki (Young Stars Gromadka)

Najlepszy asystujący Futsal I Ligi – Kacper Pitek (FC Ulani)


Comments

comments

Posted in Futsal Liga