Rozpoczęliśmy futsalowe zmagania. W tym sezonie 2021/2022 na jednym poziomie rozgrywkowym – Wooden Garden Ekstraklasie. Przypomnijmy po krotce zasady:

  1. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z których 3 najlepsze awansują do grupy “mistrzowskiej”, natomiast pozostałe zagrają o utrzymanie w grupie “spadkowej”
  2. W drugim etapie rozgrywek (grupa mistrzowska i spadkowa) mecze z pierwszego pomiędzy zespołami, które z sobą już grały, zostają zaliczone a drużyny zagrają z przeciwnikami z drugiej grupy.
  3. Z Ekstraklasy spadną 3 zespoły

A co się działo w I kolejce. A działo się trochę.


Stare Jaroszowice – Starzy ale jarzy 3:6
Stare Jaroszowice, które awansowały z I ligi spotkały się z nowicjuszami naszych rozgrywek. I mocno się zdziwili. Nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać po Remiku Buchowskim i spółce, ale to oni pokazali tego dnia lepszy futbol. Pokazali też, że będą się liczyć w walce o pierwszą trójkę w grupie. Tym bardziej, że chodzą słuchy o dodatkowych wzmocnieniach. A Stare Jaroszowice falstaretem weszły w nowy sezon. Gra im się nie zupełnie nie kleiła tego dnia. Miejmy nadzieję, że się w porę obudzą i wskoczą na wyższy piłkarski level.

MVP meczu: Denis Wadziński (Starzy ale jarzy) – eval .18Young Boys Bolesławiec – Auto Części Zaborze 8:3
W drugim meczu dnia również mieliśmy nowy team. Auto Części Zabobrze po raz pierwszy startuje w lidze, ale część zawodników już wcześniej posmakowała rywalizacji w innych zespołach. Na początek trafili na Young Boysów Bolesławiec, którzy z sezonu na sezon są coraz wyżej. W tym roku z pewnością chcieli by powalczyć o mistrzostwo. Dokonali wzmocnień i pierwszy mecz pokazał, że będą się liczyć w stawce. Pewna wygrana 8:3 z Auto Częściami Zabobrze pozwoliła dobrze wejść w ligę. Mecz był szybki i ciekawy dla oka kibiców.

MVP meczu: Mateusz Olesiński (Young Boys Bolesławiec) – eval. 20


FcPoNalewce – Powiatowi Smakosze Alkoholi 1:2
Można by powiedzieć, że smakosze rozpracowali nalewkę. Kolejny nowy zespół, który w bramce ma prawdziwego weterana naszej ligi i prawdziwego futsalwoego obieżyświata – Przemka Karpiaka. Jego czwarty sezon i czwarty zespół. zawodnicy Smakoszy zagrali dojrzały i mądry futsal na tle osłabionej kadrowo Nalewki. Wynik całkiem zasłużony i nasi mistrzowie już na początku ligi nieco sobie utrudnili grę. Ale jeśli już będą w komplecie, to z pewnością będą się liczyć w walce o grupę mistrzowską i zwycięstwo w lidze. Smakosze dobrze rozpoczęli sezon, ale żeby to zwycięstwo miało jakikolwiek sens, to muszą urwać punkty pozostałym dwóm silnym ekipom – FC Ulani i Megamaszynom.

MVP meczu: Dariusz Michalewicz (FcPoNalewce) – eval. 6


Chłopaki do Wzięcia – KS Kolonia Bolesławiec 13:1
Co tu dużo mówić, wynik mówi sam za siebie. Chłopaki, mimo tego, że nie byli w pełnym składzie, a w sezonie nie zobaczymy m.in. Ziółkowskiego czy Kurianowicza, bez większych problemów pokonali na nową budowaną Kolonię. Zdecydowana wygrana pokazała, że Chłopaki do Wzięcia celują w podium ligi, ale pewnie zadowoli ich tylko miejsce pierwsze. Kolonia z taką grą będzie walczyła o utrzymanie i będzie to zadanie raczej z tych trudnych.

MVP meczu: Konrad Skóra (Chłopaki do Wzięcia) – eval. 36


FC Ulani – Piłkarskie Asy 4:0
Spotkanie długo było meczem bezbramkowym, jednak z przewagą FC Ulani. Próbowali, próbowali, aż w końcu znaleźli drogę do bramki Asów. A jak już strzelili, to jakoś poszło. Szkoda, że Asy tego dnia miały wąski skład, bo w piłkę grać potrafią i to jeszcze pewnie pokażą. Po FC Ulani możemy się spodziewać dobrego futbolu, ale poważny sprawdzian dla nich będzie już w niedzielę, gdzie zmierzą się z pauzującymi w tej kolejce Megamqszynami.

MVP meczu: Karol Borowski (FC Ulani) – eval. 13


“Piątka” kolejki:
1. Tomasz Hajduczek (FC Ulani) – 100% skuteczności na bramce
2. Konrad Skóra (Chłopaki do Wzięcia) – eval. 36
3. Mateusz Olesiński (Young Boys Bolesławiec) – eval. 20
4 . Denis Wadziński (Starzy ale jarzy) – eval .18
5. Oskar Małecki (Chłopaki do Wzięcia) – eval. 17

Comments

comments

Posted in Futsal Liga