Już w najbliższą sobotę, od godz. 17.20 na hali przy ul. Jana Pawła II 38c, kibice piłki nożnej będą mogli obserwować w futsalowe zespoły w rywalizacji o miano najlepszej drużyny Futsal Ekstraklasy. W sezonie 2019/2020 w rozgrywkach wystąpi 11 ekip: 4 dobrze znane z poprzedniego sezonu (Blackcocks, 23 Śląski Pułk Artylerii, Blaise & Megamaszyny oraz KS Piast Wykroty) oraz 7 nowych zespołów (FcPoNalewce, Young Boys Bolesławiec, Salon Fryzjerski “Sebo”, Chłopaki do Wzięcia, Piłkarskie Asy, KS Kolonia Old Stars, FC Wkrętacze), w których wystąpią również zawodnicy znani z poprzedniej edycji.

Na początek drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z których trzy najlepsze zespoły zagrają o mistrzostwo ligi w “grupie mistrzowskiej”, natomiast zespoły z miejsc 4-6 będą wałczyły o utrzymanie w Ekstraklasie w “grupie spadkowej”.

Sezon 2019/2020 zainaugurujemy spotkaniem w grupie A pomiędzy 23 Śląskim Pułkiem Artylerii a Young Boys. Solidna drużyna wojskowych (4 miejsce w sezonie 2018/2019) będzie musiał odpierać ataki młodych gniewnych, którzy bardzo chcą wywalczyć sobie miejsce w “grupie mistrzowskiej”. Czy doświadczenie weźmie górę nad ułańską fantazją młodości?? Przekonamy się już niebawem, bo mecz rozpoczyna się o godz. 17.20.

O 18.10 na boisko wybiegną KS Kolonia Old Stars i FC Wkrętacze z grupy B. Obie drużyny zapowiadały przed rozpoczęciem ligi, że najważniejsza dla nich jest dobra zabawa i gra dla publiczności. Czy zatem możemy spodziewać się wielu bramek??

Do ligi dołączyła niesamowicie silna drużyna Chłopaków do Wzięcia, która przez znawców regionalnej piłki uważana jest za jednych z faworytów do wygrania Ekstraklasy. Ich przeciwnikiem będą Piłkarskie Asy, którzy do końca borykali się z problemami kadrowymi, ale co najważniejsze, udało się im zebrać fajną paczkę i mogą pokrzyżować plany niejednej drużynie. Start pojedynku o godz. 19.00.

Blaisa i jego Maszyn nie trzeba przedstawiać. Drugie miejsce w zeszłym sezonie i wzmocnienie dokonane latem stawiają ich w roli faworyta Futsal Ekstraklasy. Czy już w pierwszym swoim meczu użyją całej mocy i rozprawią się z przeciwnikami, tego jeszcze nie wiemy, bo po drugiej stronie barykady na bramce zobaczymy mistrza Futsal Ligi 2019/2020, który po rozpadzie All Stars stworzył nową jakość – Salon Fryzjerki “Sebo”. Start meczu o godz. 19.50.

Blaise & Megamaszyny

Ostatni na boisko wybiegną zawodnicy FcPoNalewce i KS Piasta Wykroty. Chcemy wierzyć, że nazwa nie jest odzwierciedleniem ich formy i będą się dobrze kiwać na boisku bez pomocy “dodatkowych elektrolitów”. Zadanie będzie tym ciężkie, że Piast Wykroty to drużyna solidna, która w swoich szeregach posiada doświadczonych zawodników i najlepszego gracza poprzedniej edycji Futsal Ligi. Początek spotkania planowany jest na godzinę 20.40.

Zapraszamy wszystkich kibiców na halę przy ul .Jana Pawła II 38c od godz. 17.20.

Comments

comments

Posted in Futsal Liga