I się zaczęło. Rozpoczęliśmy II edycję Futsal Ligi pod nazwą Futsal Ekstraklasa meczem pomiędzy 23 Śląskim Pułkiem Artylerii i Young Boys Bolesławiec, weterani kontra młodzi gniewni. Drużyna wojskowych przez całe spotkanie kontrolowała wynik meczu. Young Boysom, za sprawą Doriana Latały, udało się trzykrotnie ukąsić żołnierzy, ale było to zdecydowanie za mało, na tak doświadczony zespół, który grał tego dnia dobre zawody. W drużynie wojskowych na wyróżnienie zasłużył Jacek Bochnia – autor czterech trafień i jednej asysty oraz Bartosz Kojder, który dołożył kolejne dwie bramki. Drużyna Young Boys zapłaciła “frycowe”, ale w następnych meczach na pewno nie złoży broni i włączy się o walkę o pierwsze 3 miejsca, choć będzie bardzo ciężko. Natomiast 23 Śląski Pułk Artylerii musi utrzymać dobrą dyspozycję z pierwszego meczu do końca rundy zasadniczej, aby grać w najlepszej “szóstce” Ekstraklasy.

23 Śląski Pułk Artylerii – Young Boys Bolesławiec 7:3

Adam Alhan i Jacek Bochnia próbują zatrzymać zawodnika Young Boys.
fot. w-obiektywie.eu

W drugim spotkaniu dnia do rywalizacji przystąpiły drużyny grupy B, debiutujące w Naszych rozgrywkach – KS Kolonia Old Stars oraz FC Wkrętacze. Był to najbardziej wyrównany mecz kolejki, w którym od samego początku było widać tremę obu zespołów. Z czasem mecz nabierał tempa i akcje z dwóch stron mogły się podobać, szczególnie interwencje bramkarza FC Wkętaczy – Pawła Cyrulaka, a w drużynie Kolonii przewodzili Marcin Zapiór i Sławomir Pełdiak. Można powiedzieć, że to spotkanie wygrała drużyna, która zachowała więcej zimnej krwi i spokoju “na tyłach”. Czerwoną kartką został ukarany Tomasz Garczarek z FC Wkrętaczy, który będzie musiał kolejny mecz obejrzeć z trybun. Szanse na awans do grupy mistrzowskiej stoją otworem przed obiema ekipami, gdyż do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze po 3 mecze.

KS Kolonia OLD STARS – FC Wkrętacze 3:1

Walka na całego w meczu KS Kolonia Old Stars – FC Wkrętacze
fot. w-obiektywie.eu

Kolejne spotkania zostały rozegrane w grupie “A” Ekstraklasy. Oba spotkania miały jednak charakter jednostronny, ale to nie znaczy, że drużynom Piłkarskich Asów i FcPoNalewce zabrakło woli walki. Po prostu obie te drużyny trafiły na bardzo silne ekipy, odpowiednio – Chłopaki do wzięcia i KS Piast Wykroty.

W meczu Chłopaki do wzięcia vs. Piłkarskie Asy mogliśmy zobaczyć naprawdę kawałek solidnego futsalu w wykonaniu “różowych koszulek”, natomiast Asy zostały zepchane do obrony i sporadycznie próbowały atakować bramkę Michała Piotrowskiego, który skapitulował tylko raz, po strzale Mateusza Pałki. W Chłopakach do wzięcia ciężko wyróżnić najlepszego zawodnika, ponieważ każdy gracz będący na boisku wnosił nową jakość do gry. Trzy bramki strzelił Oskar Małecki, Mateusz Baszak dodał kolejne dwa trafienia i dwie asysty. Reszta zawodników w równomierny sposób przyczyniła się do wysokiej wygranej nad Piłkarskimi Asami.

Chłopaki do wzięcia – Piłkarskie Asy 9:1

KS Piast Wykroty nie dał żadnych szans drużynie FcPoNalewce aplikując przeciwnikom aż 11 bramek. W ekipie prowadzonej pod okiem Patryka Skroka zdecydowanie brakowało sił w grze obronnej, a przeciwnicy wykorzystywali takie sytuacje bezbłędnie. Z dobrej strony w FcPoNalewce pokazał się Cyprian Polak, Wojciech Ostrowski i Piotr Fila, ale było to zdecydowanie za mało na doświadczonych dwóch Grzegorzów – Romana i Staniów – oraz pozostałych kolegów z drużyny. KS Piast Wykroty pewnie ograł FcPoNalewce, przy czym jako jedyny zespół zachował czyste konto i aktualnie jest liderem grupy “A”.

FcPoNalewce – KS Piast Wykroty 0:11

O meczu Blaise & Megamaszyny – Salon Fryzjerski “Sebo” ciężko jest cokolwiek napisać. Forma obu drużyn pozostaje niewiadomą, gdyż mecz zakończył się walkowerem dla Megamaszyn. Mamy nadzieję, że następne spotkania z udziałem tych ekip przysporzą wiele emocji kibicom i w grupie “B” będzie zacięta walka o awans do grupy mistrzowskiej.

Comments

comments

Posted in Futsal Liga