zakończyliśmy V kolejkę i tym samym pierwszy etap Futsal Ekstraklasy 2019/2020. Po meczach grupowych zostały wyłonione zespoły, które zagrają o mistrzostwo (Blaise & Megamaszyny, Chłopaki do Wzięcia, Salon Fryzjerski “Sebo”, KS Piast Wykroty, KS kolonia Old Stars, 23 Śląski Pułk Artylerii) i o utrzymanie w Ekstraklasie (Blackcocks, FC Wkrętacze, FcPoNalewce, Piłkarskie asy i Young Boys Bolesławiec).

Ale najpierw o meczach. W dwóch pierwszych spotkaniach zmierzyły się ze sobą ekipy, które już wcześniejszymi grami “zapewniły” sobie udział w meczach w grupie spadkowej. Oba mecze były wyrównane, co podobało się samym zawodnikom i kibicom.

Piłkarskie Asy vs. FcPoNalewce 5:3 – mecz drużyn pogodzonych z faktem walki w drugiej rundzie o utrzymanie. ale nie sprawiło to, że widowisko, które stworzyli, nie miało w sobie emocji. Wygrała ekipa, która zachowała więcej zimnej krwi, ale równie dobrze wynik mógł być odwrotny. Tego dnia górą były Asy (5:3), ale w grupie spadkowej, w której dojdzie do rewanżu, może być zupełnie odwrotnie. Dwóch piłkarzy z tego spotkania znalazło się w najlepszej “piątce” kolejki.

Blackcocks vs. FC Wkrętacze 2:2 – szczęśliwy lub pechowy remis, zależy dla kogo. “cietrzewie” były 3 sekundy od pierwszego zwycięstwa w Futsal Lidze. Bo własnie na 3 sekundy przed ostatnim gwizdkiem z przedłużonego karnego piłkę w siatce Dominika Cieślaka umieścił Damian Strzelecki. Drużyny sprawiedliwie podzieliły się punktami tego dnia. Ten mecz, jak i poprzedni, tylko pokazuje nam, że grupa spadkowa będzie bardzo wyrównana i emocji w kolejnych potkaniach tych drużyn nie zabraknie.

23 Śląski Pułk Artylerii vs. KS Piast Wykroty 3:9 – osłabieni brakami kadrowymi wojskowi tylko przez pierwszą połowę byli równorzędnym przeciwnikiem dla Piasta Wykroty. Ta część spotkania zakończyła się remisem 3:3. W drugiej odsłonie meczu strzelali tylko piłkarze Piasta. drobnego urazu nabawił się bramkarz artylerzystów i zastąpił go zawodnik z pola – Bartosz Kojder. W drużynie 23 śląskiego Pułku Artylerii z dobrej strony po raz kolejny pokazał się Alan Adham, ale było to stanowczo za mało na zespołową grę przeciwników. wykrocianie, jak to bywa, gdy tylko nadarzyła się okazja, to kąsali przeciwników. W drużynie Piasta należy wyróżnić Adama Turko, Grzrgorza Romana (po 3 bramki i po1 asyście) oraz Dominika Szydlarskiego, który dołożył dwa trafienia. Pozostali zawodnicy trzymali swój dobry poziom.

Salon fryzjerski “Sebo” vs. KS Kolonia Old Stars 7:1 – ekipa “fryzjerów” kolejny mecz zagrała na przyzwoitym poziomie. Ale prawdziwą wartość tej drużyny poznamy dopiero w kolejnych meczach, gdyż ten zagrali z mocno osłabioną Kolonią. Prze całe spotkanie Kolonia była pod naciskiem przeciwników, a nieliczne akcje zaczepne zostały zamienione na honorowe trafienie Mariusza Bińczyckiego. Salon Fryzjerski “Sebo” dysponuje bardzo wyrównanym składem i ciężko wskazać najlepszego zawodnika. W tym meczy aż 3 graczy uzyskało eval. powyżej 10 pkt.

Young Boys Bolesławiec vs. Chłopaki do Wzięcia 1:10 – co tu dużo mówić, najsłabszy mecz “młodych” a Chłopaki do Wzięcia momentami bawili się z przeciwnikiem. Tylko 6 strzałów w światło bramki Michała Piotrowskiego to zdecydowanie za mało, aby myśleć o nawiązaniu jakiejkolwiek walki z takim przeciwnikiem. Miejmy nadzieję, że w walce o utrzymanie Young Boysi pokażą, że zasługują na grę w Ekstraklasie w przyszłym sezonie. Aż 5 trafień do swojego konta dołożył Kamil Kurianowicz, natomiast niewidoczny tym meczu był Mateusz Baszak.

Ostatnia kolejka spotkań grupowych miały charakter bardziej psychologiczny. Drużyny, szczególnie te, które zajmowały w grupach miejsca ostatnie i przedostatnie, mogły tego dnia zyskać przewagę przed spotkaniami o większą stawkę, które nadejdą w grupie spadkowej.

Comments

comments

Posted in Futsal Liga