W najbliższą sobotę rozpoczynamy drugi etap rozgrywek w Futsal Ekstraklasie 2019/2020. Zapowiada się niezwykle ciekawie, bo drużyny zostały podzielone na grupę mistrzowską i grupę spadkową. Wszystkie drużyny rozpoczynają ten etap z zerowym dorobkiem punktowym, a najlepsza ekipa z grupy mistrzowskiej zostanie zwycięzca Ekstraklasy, a trzy najsłabsze zespoły z grupy spadkowej pożegnają się z tymi rozgrywkami i zagrają w przyszłym roku w Futsal I Lidze.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że teraz nie będzie meczy łatwiejszych, tylko będą spotkania bardziej wyrównane. Będzie więcej emocji i więcej walki od pierwszej do ostatniej minuty, co tylko podniesie poziom atrakcyjności ligi. Strata w pojedynczym meczu punktów może wykluczyć drużynę z walki o mistrzostwo lub utrzymanie.

W grupie spadkowej FcPoNalewce zagrają z Young Boysami. W tej edycji obie ekipy już się spotkały i górą byli Young Boysi. Jesli FcPoNalewce zagrają w pełnym składzie, to spokojnie mogą powalczyć o korzystny wynik. W drugim meczu Piłkarskie Asy, które są na fali wznoszącej, podejmą Blackocks’ów, którzy byli bliscy wygranej w ostatniej kolejce. Szanse 50 na 50.

W grupie mistrzowskiej Salon Fryzjerski “Sebo” stanie naprzeciw KS Piasta Wykroty. Jesteśmy ciekawi, czy obie ekipy przystąpią do tego meczu w pełnych składach, bo jeśli tak się nie stanie, to wynik jest sprawą otwartą i być może dobrze grający “fryzjerzy” sprawią niespodziankę już w I kolejce drugiego etapu.

KS Kolonia Old Stars będzie próbował zagrać zdecydowanie lepiej z Blaisem & Megamaszynami, niż miało to miejsce tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, kiedy to przegrali 8:0. znając Megamaszyny , to nie odpuszczą, bo jak na faworytów ligi przystało, będą grali do ostatniej sekundy na 120%.

W ostatnim meczu dnia Chłopaki do Wzięcia będą walczyć z 23 Śląski Pułkiem Artylerii. Jeśli tylko wojskowi zagrają w pełnym składzie z nowym nabytkiem na pozycji bramkarza, to ten mecz nie będzie spacerkiem dla Chłopaków.

Najbliższą kolejkę zaczynamy wyjątkowo o godz. 11.20, a terminarz spotkań poszczególnych grup znajdziecie tutaj:

Comments

comments

Posted in Futsal Liga