No i udało się, po wielu przeciwnościach związanych z poprzednim sezonem jesteśmy na jego finiszu. Do wznowienia rozgrywek przystąpiło w sumie 9 z 12 zespołów. Niektórzy zrezygnowali z powodów kadrowych. No cóż, tak bywa.

We wczorajszych meczach niewiele się działo, w I lidze FC Ulani rozgromili na szybko poskładanych Przecinaków 15:0. Wynik nie może dziwić, Ulani w praktycznie pełnym składzie mieli wszystkie atuty po swojej stronie. Przecinaki długo się broniły, ale po pierwszej bramce worek się rozwiązał. Ulani tym zwycięstwem są bardzo blisko Ekstraklasy na przyszłą edycję, ale o drugim miejscu w I lidze zadecyduje dzisiejszy mecz z Piłkarskimi Asami, który odbędzie się o godz. 18.10. A Przecinaki powoli szykuuą siean kolejną edycję, a ten mecz potraktowali jako małe przetarcie.

W drugim meczu I Ligi Young Stars Gromadka próbowało powstrzymać Stare Jaroszowice. Próbowało i przez chwilę nawet wygrywali z liderem I Ligi. Potem zespół ze Starych Jaroszewicz wziął się do roboty i kontrolował grę. Wynik 7:2 zapewnił również liderom awans do Ekstraklasy w IV edycji Futsal Ligi, która rusza już za tydzień.

W ostatnim spotkaniu dnia stanęły naprzeciw siebie ekipy ekstraklasowe, które przed tym meczem miały szansę na zwycięstwo w Wooden Garden Ekstraklasie. Ale żeby to się udało, to Young Boysi musieli wygrać z Chłopakami do Wzięcia różnicą 6 bramek. By Chłopaki do Wzięcia mogli myśleć o mistrzostwie, to również musieli te mecz wygrać, najlepiej jak największą liczbą bramek, gdyż w perspektywie mają jeszcze jeden mecz do rozegrania z Megamaszynami. Mimo, że zaczęło się dobrze dla Boysów (prowadzili 2:0), to skończyło się na 2:4 dla Chłopaków, którzy pozbawili złudzeń Young Boysów.

Dziś zostanie dokończony sezon 2021/2022 i mamy dwa ciekawe mecze. W I lidze o bezpośredni awans do ekstraklasy zagrają Piłkarskie Asy i FC Ulani. W Ekstraklasie dojdzie do pojedynku Chłopaków do Wzięcia i Megamaszyn. Obie ekipy maja szansę na mistrzostwo, ale musiały by wygrać to spotkanie różnicą 7 bramek – w przypadku Blaise & Megamaszyn musiał by to być wynik przynajmniej 11:4 lub różnica 8 bramek. Matematyka jest okrutna, ale w piłce nożnej nie takie rzeczy świat już widział. Ostatnim meczem, a właściwie pierwszym tego dnia, będzie pojedynek pomiędzy Young Stars Gromadką a FC Przecinakami Gierałtów. Zapraszamy!

godz. 17.20, FC przecinaki Gierałtów – Yuong Stars Gromadka
godz. 18.10, Piłkarskie Asy – FC Ulani
godz. 19.00, Chłopaki do Wzięcia – Blaise & Megamaszyny


Comments

comments

Posted in Futsal Liga