Trochę się wydarzyło w III kolejce spotkań Wooden Garden Ekstraklasy. W grupie B mamy całkiem ciekawą sytuację i dalej każdy może awansować. W grupie A dwa zespoły są prawie pewne awansu – praktycznie brakuje im jednego punktu, teoretycznie już są w grupie mistrzowskiej – Starzy ale jarzy (niespodziewany lider grupy A) oraz Chłopaki do Wzięcia.


FcPonNalewce – FC Ulani 5:2
Ekipa Nalewki coś nie może się zebrać w całość. I tak też było tym razem. Nasi mistrzowie przystąpili do meczu z Ulani w niepełnym składzie, ale tym razem im to nie przeszkodziło w odniesieniu zwycięstwa. Ulani chyba, po dobrych wcześniejszych meczach, byli chyba zbyt pewni siebie i to ich zgubiło. Wynik zdecydowanie za wysoki w porównaniu do tego, co działo się na boisku. Spotkanie było wyrównane, ale lepsza skuteczność była tego dnia po stronie Nalewki.
MVP meczu – Kamil Skiba (eval. 8)Stare Jaroszowice – Chłopaki do Wzięcia 4:5
I co z tego, że Stare Jaroszowice z meczu na mecz grają coraz lepiej, jak zawsze są o jedną bramkę gorsi od przeciwników. Tym razem nie mieli łatwego zadania, a i tak zagrali poprawne zawody. Mecz ten w pewnym momencie zrobił się bardzo agresywny, a wynikało to z zaangażowania obu stron i z dość szybkiego tempa tego meczu. Chłopaki szybko otworzyli wynik spotkania, a Stare cały czas odrabiali straty. Dobre zawody rozegrał Tymek Sszumiata (Stare Jaroszowice), ale zabrakło drugiego zawodnika, który by pociągnął grę. Chłopaki zagrali bardziej zespołowo i mieli przewagę nad Starymi, ale nie była to przewaga, która rzucała się w oczy.
MVP meczu – Konrad Skóra (eval. 19)Auto Części Zabobrze – KS Kolonia Bolesławiec 3:0 (walkower)
Co tu pisać. Można przegrać po walce, można zejść z boiska pokonanym wieloma bramkami. Ale oddać mecz bez walki to… Szkoda.Starzy ale jarzy – Young Boys Bolesławiec 4:3
Najbardziej wyrównany mecz kolejki. Obie ekipy były godnymi siebie rywalami. Mecz miał kilka zwrotów akcji, ale ten najważniejszy był pod sam koniec meczu. Gdy na zegarze było ok 30 sekund do zakończenia meczu, Young Boysi prowadzili jeszcze 3:2. Wtedy to bramkarz Young Boysów interweniował za polem karnym i sfaulował zawodnika Starych. Otrzymał żółtą kartkę i i Boysi grali osłabieni. Chwilę później kolejny faul blisko pola karnego, po którym padła bramka wyrównująca. Walczka wszedł na plac gry. Mający wiatr w żaglach Starzy rzucili się do ataku i na 7 sekund przed końcem wyszli na prowadzenie. Niesamowity zwrot akcji dał Starym ale jarym 3 punkty i fotel lidera grupy. Powoli stają się “czarnym koniem” Wooden Garden Ekstraklasy.
MVP meczu – Kacper Makosiej (eval. 15)Blasie & Megamaszyny – Piłkarskie Asy 4:5
Poprzedni mecz był niespodzianką, to ten musimy nazwać sensacją. Gdy spotkaliśmy kapitana Asów w tygodniu i chwilę rozmywaliśmy na temat meczu, to powiedział nam: Spokojnie wygrywamy. Przyjęliśmy to z ironicznym uśmiechem. Jak się okazało, nie żartował. Pierwsze kilka minut wstrząsnęło Megamaszynami, które straciły 3 bramki, a jedna była przepięknej urody i dość nietypowa. Bezpośrednio z rzutu rożnego Wilas pokonał bramkarza Megamaszyn. Megamaszyny musiały się przebudzić i zacząć odrabiać straty. I tak też się stało. Przejęły inicjatywę i do przerwy strzeliły 2 bramki. Po przerwie dołożyli jeszcze jedno trafienie i był remis. Asy po jednej z kontr podniosły wynik spotkania na 4:3 i później na 5:3 Megamaszyny zdołały jeszcze wrzucić 4 bramkę, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. Sensacja stała się faktem.
MVP meczu – Maciej Szewczyk (eval. 17)Comments

comments

Posted in Futsal Liga