Zakończył się pierwszy etap IV edycji Futsal Ligi. O mistrzostwo Wooden Garden Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 zagra 6 zespołów – po 3 najlepsze z grupy A i B. O dwa miejsca gwarantujące pozostanie na przyszły rok w ekstraklasie zmierzą się: Auto Części Zabobrze, Pilkarskie Asy, Stare Jaroszowice i Blaise i Megamaszyny


Auto Cześci Zabobrze – Stare Jaroszowice 1:4

Mecz ten nie miał znaczenia w rywalizacji o grupę mistrzowską ,ale był już walką o utrzymanie, ponieważ oba zespoły już wcześniej pogrzebały szansę przejścia do najlepszej “6” ligi. Pierwsze, cenne punkty zdobyły stare Jaroszowice, w których zdecydowanym liderem tego dnia był Tomasz Król. Wywalczone 3 punkty przybliżają Stare Jaroszowice do utrzymania w ekstraklasie.

Starzy ale Jarzy – Chłopaki do Wzięcia 1:6

Zapowiadała się walką o pierwsze miejsce w grupie A, ale tego dnia Chłopaki do Wzięcia mieli dwa atuty: skuteczność i rewelacyjnie spisującego się w zastępstwie za Cezarego Purtę w bramce – Konrada Nowaka. Do grupy mistrzowskiej z lepszym bilansem weszli Chłopaki do Wzięcia i wyrośli na faworytów ligi.


W grupie B dopiero ostatnia kolejka przyniosła rozstrzygnięcia. Tam mogło się wydarzyć wszystko i było blisko niespodzianek.

Blaise & Megamaszyn – FcPoNalewce 5:7

W końcu zobaczyliśmy takie Megamaszyny, które pamiętamy z poprzednich edycji. Ale niestety dla nich, FcPoNalewce również się zmobilizowali i stawili się w optymalnym składzie na to spotkanie, czego nie można powiedzieć o Megamaszynach. Widowisko było zacięte, dużo zwrotów akcji i bramek. Blaise walczył o przetrwanie, o awans do grupy mistrzowskiej, co się nie udało i ich gra o utrzymanie jest sporą niespodzianką ligi. Wygrana FcPoNalewce z Megamszynami nie wiele dała w perspektywie gry o najwyższe cele, gdyż mecz ten nie bezie wliczony do dalszej rywalizacji.

Powiatowi Smakosze AlkoholiFC Ulani 3:3

Faworytami tego meczu byli FC Ulani, liderzy grupy, zespół grający szybką, widowiskową piłkę. Jednak Smakosze postawili w niedzielę trudne warunki. Trochę niespodziewanie popsuli plany młodym piłkarzom i zremisowali to spotkanie, dzięki czemu do grupy mistrzowskiej wyszli z najlepszym bilansem z grupy B. FC Ulani mogą sami sobie pluć w brodę, bo mecz ten był pod ich kontrolą i powinni go wygrać.

Comments

comments

Posted in Futsal Liga